My Favorite Movies
| uga512's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 3 |
Billy Madison 1995, PG-13) |
|
| 4 |
Good Will Hunting 1997, R) |
|
| 5 |
Caddyshack 1980, R) |
|
| 6 |
National Lampoon's Animal House 1978, R) |
|
| 7 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 8 |
The Departed 2006, R) |
|
| 9 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 10 |
O Brother, Where Art Thou? 2000, PG-13) |
|
| 11 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 12 |
Superbad 2007, R) |
|
| 13 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 14 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 15 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 16 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 17 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 18 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 19 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 20 |
Knocked Up 2007, R) |
|
| 21 |
Sin City 2005, R) |
|
| 22 |
Old School 2003, R) |
|
| 23 |
Friday 1995, R) |
|
| 24 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 25 |
American History X 1998, R) |

























