My Favorite Movies
| ud1lavoie's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Scanner Darkly 2006, R) |
|
| 2 |
The Baxter 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 4 |
Delicatessen 1991, R) |
|
| 5 |
The Devil's Backbone (El Espinazo del diablo) 2000, R) |
|
| 6 |
Hotaru no haka (Grave of the Fireflies) 1988, Unrated) |
|
| 7 |
Gummo 1997, R) |
|
| 8 |
Half Nelson 2006, R) |
|
| 9 |
Hard Candy 2005, R) |
|
| 10 |
Harold and Maude 1971, PG) |
|
| 11 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 12 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 13 |
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) 2001, R) |
|
| 14 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 15 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 16 |
Oldboy 2004, R) |
|
| 17 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 18 |
Run Lola Run (Lola rennt) 1998, R) |
|
| 19 |
The Science of Sleep 2006, R) |
|
| 20 |
Sex & Fury 1973, R) |
|
| 21 |
Shortbus 2006, Unrated) |
|
| 22 |
TRON 1982, PG) |
|
| 23 |
Videodrome 1983, R) |
|
| 24 |
Watership Down 1978, PG) |
|
| 25 |
Welcome to the Dollhouse 1995, R) |

























