My Favorite Movies
Give list a short description
| uabear06's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Waiting 2005, R) |
|
| 2 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 3 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 4 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 5 |
Tommy Boy 1995, PG-13) |
|
| 6 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 7 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 8 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 9 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 10 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Center Stage 2000, PG-13) |
|
| 12 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 13 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 14 |
Down to You 2000, PG-13) |
|
| 15 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 16 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 17 |
Across the Universe 2007, PG-13) |

















