My Favorite Movies
| tzokorinaefh's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |
|
| 2 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 4 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 5 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 10 |
Vanity Fair 2004, PG-13) |
|
| 11 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 12 |
The Aviator 2004, PG-13) |
|
| 13 |
The Exorcism of Emily Rose 2005, PG-13) |
|
| 14 |
My Big Fat Greek Wedding 2002, PG) |
|
| 15 |
Constantine 2005, R) |
|
| 16 |
The Emperor's New Groove 2000, G) |
|
| 17 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 18 |
Moonlight Mile 2007, Unrated) |
|
| 19 |
Hannibal 2001, R) |
|
| 20 |
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |





















