Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  tyronecoklow's Rating My Rating
1
Bram Stoker's Dracula's Guest 2008,  PG-13)
Bram Stoker's Dracula's Guest
its ok
2
15 Park Avenue 2005,  Unrated)
15 Park Avenue
very good movie
3
Ed Gein: The Butcher of Plainfield 2007,  R)
Ed Gein: The Butcher of Plainfield
good horror movie to watch
4
Hot Boyz 1999,  R)
5
Wolves 1998,  Unrated)
6
Strays 1997,  R)
7
Strange Culture 2006,  Unrated)
8
500 Years Later 2005,  Unrated)
9
Payaso Comedy Slam 2008,  Unrated)
Payaso Comedy Slam
funny funny !!
10
Black Cadillac 2003,  R)
Black Cadillac
Excellent
11
Steal This Film 2009,  Unrated)
12
Wooly Boys 2001,  PG)
13
Paul Mooney: Analyzing White America 2006,  R)
Paul Mooney: Analyzing White America
o my soo soo funny
14
Dus 2005,  Unrated)
15
When I Came Home 2006,  Unrated)
16
Point Blank 1998,  R)
17
In the Park (Charlie in the Park) (Charlie on the Spree) 2001,  PG)
18
Coffy 1973,  R)
19
End of the Spear 2005,  PG-13)
20
Drop Zone 1994,  R)
21
Beyond the Gates of Splendor 2002,  PG-13)
22
I Am Dina 2002,  Unrated)
23
Rock Monster 2008,  Unrated)
24
Sweet Misery: A Poisoned World 2004,  Unrated)
25
Harsh Times 2006,  R)
26
Wonder Boys 2000,  R)
27
Born Rich 2002,  Unrated)
28
A Gathering of Old Men (Murder on the Bayou) 1987,  PG)
29
American Drug War: The Last White Hope 2007,  Unrated)
American Drug War: The Last White Hope
need to watch
30
Bagdad Cafe 1987,  PG)
31
Stargate: Continuum 2008,  Unrated)
32
One Last Dance 2003,  PG-13)
33
The Brandon Teena Story 1998,  Unrated)
The Brandon Teena Story
love u teena
34
Truck Turner 1974,  R)
35
Shade 2003,  R)
36
The Eyes of Tammy Faye 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments