My Favorite Movies


  1. twinzart
  2. Heri

the real heroism movie

  twinzart's Rating My Rating
1
Saving Private Ryan 1998,  R)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
Braveheart 1995,  R)
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
7
The Godfather 1972,  R)
8
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
10
Gladiator 2000,  R)
11
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
12
300 2007,  R)
13
Letters from Iwo Jima 2006,  R)
14
Black Book (Zwartboek) 2007,  R)
15
Downfall (Der Untergang) 2004,  R)
16
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
17
Platoon 1986,  R)
18
Flags of Our Fathers 2006,  R)
19
A Bridge Too Far 1977,  R)
20
Nomad: The Warrior 2006,  R)
21
The Killing Fields 1984,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments