My Favorite Movies


  TWelsh's Rating My Rating
1
Final Destination 2000,  R)
2
XXX 2002,  PG-13)
3
Scary Movie 2 2001,  R)
4
The Silence of the Lambs 1991,  R)
5
Hellboy 2004,  PG-13)
6
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
7
The Matrix Reloaded 2003,  R)
8
Clueless 1995,  PG-13)
9
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
10
Blade 1998,  R)
11
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
12
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
13
Pocahontas 1996,  G)
14
Resident Evil 2002,  R)
15
Final Destination 2 2003,  R)
16
Jackass - The Movie 2002,  R)
17
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
18
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
19
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
20
Hostel 2006,  R)
21
Scooby-Doo 2002,  PG)
22
Snakes on a Plane 2006,  R)
23
Aliens 1986,  R)
24
Alien3 1992,  R)
25
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
26
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
27
Underworld 2003,  R)
28
The Terminator 1984,  R)
29
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
30
Toy Story 1995,  G)
31
Jurassic Park 1993,  PG-13)
32
Jaws 1975,  PG)
33
Rush Hour 1998,  PG-13)
34
Gremlins 1984,  PG)
35
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
36
Blade: Trinity 2004,  R)
37
Bad Boys II 2003,  R)
38
Face/Off 1997,  R)
39
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
40
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
41
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
42
Underworld: Evolution 2006,  R)
43
Men in Black 1997,  PG-13)
44
Independence Day 1996,  PG-13)
45
I, Robot 2004,  PG-13)
46
Grease 1978,  PG)
47
George of the Jungle 1997,  PG)
48
Daredevil 2003,  PG-13)
49
The Lion King 1994,  G)
50
Constantine 2005,  R)
51
Ghost 1990,  PG-13)
52
Shark Tale 2004,  PG)
53
Scream 1996,  R)
54
The Mummy 1999,  PG-13)
55
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
56
Saw 2004,  R)
57
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
58
Beetlejuice 1988,  PG)
59
The Longest Yard 2005,  PG-13)
60
Crank 2006,  R)
61
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
62
Speed 1994,  R)
63
Monsters, Inc. 2001,  G)
64
Cast Away 2000,  PG-13)
65
National Treasure 2004,  PG)
66
Secret Window 2004,  PG-13)
67
Scary Movie 2000,  R)
68
Final Destination 3 2006,  R)
Final Destination 3
love all the final destination movies....

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments