My Favorite Movies


  tweetypie2008's Rating My Rating
1
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
why they gotta kill the one that acted black?
2
Bebe's Kids 1992,  PG-13)
Bebe's Kids
This movie is freakin' hilarious
3
Little Nemo: Adventures in Slumberland 1992,  G)
4
All About the Benjamins 2002,  R)
All About the Benjamins
you don't got a forehead you got a five head
5
Crash 2005,  R)
Crash
it tells the truth
6
The Princess Bride 1987,  PG)
7
Hook 1991,  PG)
8
Home Alone 1990,  PG)
9
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
10
Home Alone 3 1997,  PG)
11
Shrek 2001,  PG)
12
Shrek 2 2004,  PG)
13
Blazing Saddles 1974,  R)
14
The Lion King 1994,  G)
15
Jungle Book 1995,  G)
Jungle Book
Classic
16
The Little Rascals 1994,  PG)
The Little Rascals
Another Classic
17
Cop and a Half 1993,  PG)
18
Beverly Hills Cop 1984,  R)
19
Beverly Hills Cop II 1987,  R)
20
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003,  PG-13)
21
Kiss of the Dragon 2001,  R)
Kiss of the Dragon
one of my favorites
22
Friday 1995,  R)
23
Next Friday 2000,  R)
24
Richie Rich 1994,  PG)
Richie Rich
ballin'
25
The Sandlot 1993,  PG)
26
Coming to America 1988,  R)
Coming to America
Hilarious
27
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
28
Friday After Next 2002,  R)
29
Finding Nemo 2003,  G)
30
Who Framed Roger Rabbit 1988,  PG)
31
Enough 2002,  PG-13)
32
Slumdog Millionaire 2008,  R)
33
Australia 2008,  PG-13)
34
He's Just Not That Into You 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments