Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  turbow's Rating My Rating
1
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
2
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
3
Man on Fire 2004,  R)
4
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
5
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
6
Happy Feet 2006,  PG)
7
Nana 2005,  Unrated)
8
Nana 2 2006,  Unrated)
9
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) ,  Unrated)
10
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2) 2007,  Unrated)
11
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
12
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
13
8 Mile 2002,  R)
14
Notting Hill 1999,  PG-13)
15
Love Actually 2003,  R)
16
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
17
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
18
Sin City 2005,  R)
19
Chicago 2002,  PG-13)
20
The Sound of Music 1965,  G)
21
My Fair Lady 1964,  G)
22
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
23
Mulan 1998,  G)
24
The Lion King 1994,  G)
25
The Little Mermaid 1989,  G)
26
Anastasia 1997,  G)
27
Bambi 1942,  G)
28
Sleeping Beauty 1959,  G)
29
Lady and the Tramp 1955,  G)
30
The Terminal 2004,  PG-13)
31
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
32
Tokyo Godfathers 2003,  PG-13)
33
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
34
Eight Below 2006,  PG)
35
Miss Potter 2006,  PG)
36
Erin Brockovich 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments