My Favorite Movies
| tuncayy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
Oldboy 2004, R) |
|
| 3 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 4 |
Vanilla Sky 2001, R) |
|
| 5 |
Pet Sematary 1989, R) |
|
| 6 |
Eyes Wide Shut 1999, R) |
|
| 7 |
Constantine 2005, R) |
|
| 8 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Two Brothers 2004, PG) |
|
| 10 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 11 |
Amores Perros 2000, R) |
|
| 12 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 13 |
Take the Money and Run 1969, PG) |
|
| 14 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 15 |
Enemy at the Gates 2001, R) |
|
| 16 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 17 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 18 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 19 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 20 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 21 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 22 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |






















