My Favorite Movies


  tumemamissi's Rating My Rating
1
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
2
True Romance 1993,  R)
3
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
its quite ok
4
The Curious Case of Benjamin Button 2008,  PG-13)
5
Troy 2004,  R)
6
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
apart from other movies about titanic..this is the best i have ever seen..nice setting and its quite emotional in the end. excellent movie
7
The Holiday 2006,  PG-13)
8
Revolutionary Road 2008,  R)
9
Little Children 2006,  R)
10
Pride 2004,  Unrated)
11
Finding Neverland 2004,  PG)
12
Kung Fu Panda 2008,  PG)
13
Wanted 2008,  R)
14
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
15
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
16
The Bone Collector 1999,  R)
17
Beyond Borders 2003,  R)
18
Love Is All There Is 1996,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments