My Favorite Movies
| tum4412's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Match Point 2005, R) |
|
| 2 |
Kærlighed på Film (Just Another Love Story) 2008, Unrated) |
|
| 3 |
De Battre mon Coeur s'est Arrêté (The Beat That My Heart Skipped) 2005, Unrated) |
|
| 4 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 5 |
Fracture 2007, R) |
|
| 6 |
Stay 2005, R) |
|
| 7 |
Scrap Heaven 2005, Unrated) |
|
| 8 |
Bright Future 2003, Unrated) |
|
| 9 |
Kiss Kiss, Bang Bang 2005, R) |
|
| 10 |
Haven 2004, R) |
|
| 11 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 12 |
Nobody Knows (Dare mo shiranai) 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Cidade de Deus (City of God) 2002, R) |
|
| 14 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Underworld 2003, R) |
|
| 16 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 17 |
Double Jeopardy 1999, R) |
|
| 18 |
Perfume: The Story of a Murderer 2006, R) |
|
| 19 |
The Descent 2005, R) |
|
| 20 |
Antikörper (Antibodies) 2007, Unrated) |
|
| 21 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 22 |
Happy Together (Chun gwong cha sit) 1997, Unrated) |
|
| 23 |
Vertigo 1958, PG) |























