My Favorite Movies
Give list a short description
| tstina's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 2 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 3 |
eXistenZ 1999, R) |
|
| 4 |
The City of Lost Children (La Cité des Enfants Perdus) 1997, R) |
|
| 5 |
The Dark Backward (The Man with Three Arms) 1991, R) |
|
| 6 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995, R) |
|
| 7 |
The Jacket 2005, R) |
|
| 8 |
Videodrome 1983, R) |
|
| 9 |
The Machinist 2003, R) |
|
| 10 |
Freaked 1993, PG-13) |










