Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  tryshak's Rating My Rating
1
Redline 2007,  PG-13)
Redline
The best movie ever
the cars are so sexy
holly crap
2
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
The funniest movie on earth.
3
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
This movie fukin kicks ass of all movies on this earth. Its the best. The drfting is NICE.
4
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
The chinise girl is sooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo damn hot
5
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
Cars are nicely made.
6
The Island 2005,  PG-13)
The Island
whoever created this movie has good imagination
7
XXX 2002,  PG-13)
XXX
This movie is damn good.
8
xXx: State of the Union 2005,  R)
xXx: State of the Union
Nicely made.
9
The Italian Job 2003,  PG-13)
The Italian Job
The people have good imagination.
10
Die Another Day 2002,  PG-13)
Die Another Day
James Bond
11
Mad About Mambo 1998,  PG-13)
Mad About Mambo
The movie is awesome. Girl is nice and so is mambo
12
Taxi 2004,  PG-13)
Taxi
The taxi itself was nicely pimped.
13
Taxi 1998,  Unrated)
Taxi
old but cool.
14
Taxi 2 2000,  Unrated)
15
The Transporter 2002,  PG-13)
The Transporter
nicely done.
16
Transporter 2 2005,  PG-13)
Transporter 2
good movie.
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
this movie will be the best.
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Really good action.
19
Date Movie 2006,  PG-13)
Date Movie
omg its sooooooooooo freakin funny
20
Take the Lead 2006,  PG-13)
Take the Lead
Dancing shouold be good.
21
Formula 51 (The 51st State) 2002,  R)
Formula 51 (The 51st State)
Eveery second word is fuck
Its freakin Awesome
22
Torque 2004,  PG-13)
Torque
Pretty kool movie.
23
The Matrix Reloaded 2003,  R)
The Matrix Reloaded
Sick ass movie
24
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
Pretty kool but complicated for newbie.
25
Stay Alive 2006,  PG-13)
Stay Alive
At the biggining its freaky but then its awesome.
26
Shaolin Soccer 2001,  PG-13)
Shaolin Soccer
To much fantasy but this movie is just awesome.
27
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
The Da Vinci Code
You need to know a lot of history.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments