My Favorite Movies
| trudistafford's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Evil Dead 1981, R) |
|
| 2 |
Evil Dead 2 1987, R) |
|
| 3 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 4 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 5 |
Fargo 1996, R) |
|
| 6 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 7 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 8 |
The Outlaw Josey Wales 1976, PG) |
|
| 9 |
Scarface 1983, R) |
|
| 10 |
A River Runs Through It 1992, PG) |
|
| 11 |
Quest for Fire 1982, R) |
|
| 12 |
Army of Darkness 1993, R) |












