My Favorite Movies


  tristan3210's Rating My Rating
1
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
2
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
3
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
4
Good Morning, Vietnam 1987,  R)
5
Good Burger 1997,  PG)
6
Doom 2005,  R)
7
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
8
Bad Company 2002,  PG-13)
9
Hannibal 2001,  R)
10
Bobby 2006,  R)
11
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
12
Treasure Island 1950,  G)
13
Fever Pitch (The Perfect Catch) 2005,  PG-13)
14
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
15
Smokin' Aces 2007,  R)
16
XXX 2002,  PG-13)
17
Pitch Black 2000,  R)
18
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)
19
Fade to Black 2004,  R)
20
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
21
Dark Fury - The Chronicles of Riddick 2004,  Unrated)
22
Pulp Fiction 1994,  R)
23
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
24
Grind 2003,  PG-13)
25
Mother, Jugs & Speed 1976,  PG)
26
Speed 1994,  R)
27
Blood Diamond 2006,  R)
28
The Big Bounce 2004,  PG-13)
29
The Big Chill 1983,  R)
30
ATL 2006,  PG-13)
31
Idlewild 2006,  R)
32
Heat 1995,  R)
33
Zoolander 2001,  PG-13)
34
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
35
You Got Served 2004,  PG-13)
36
The Punisher 2004,  R)
37
The Punisher 1989,  R)
38
Captain America 1992,  PG-13)
39
Coming to America 1988,  R)
40
American History X 1998,  R)
41
Silent Hill 2006,  R)
42
Beverly Hills Cop 1984,  R)
43
Beverly Hills Cop II 1987,  R)
44
Beverly Hills Cop III 1994,  R)
45
Bad Boys 1995,  R)
46
Bad Boys II 2003,  R)
47
I, Robot 2004,  PG-13)
48
The Legend of Bagger Vance 2000,  PG-13)
49
Six Degrees of Separation 1993,  R)
50
Ali 2001,  R)
51
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
52
Men in Black 1997,  PG-13)
53
Men in Black II 2002,  PG-13)
54
Independence Day 1996,  PG-13)
55
Wild Wild West 1999,  PG-13)
56
Enemy of the State 1998,  R)
57
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
The rating would of been higher but it makes you so depressed till the end.
58
The Untouchables 1987,  R)
59
A Bronx Tale 1993,  R)
60
City by the Sea 2002,  R)
61
Meet the Parents 2000,  PG-13)
62
The Score 2001,  R)
63
Scarface 1983,  R)
64
GoodFellas 1990,  R)
65
Meet The Fockers 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments