Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  trishw3's Rating My Rating
1
Elvis 2005,  Unrated)
Elvis
great
2
Jailhouse Rock 1957,  Unrated)
Jailhouse Rock
great
3
Viva Las Vegas 1964,  PG)
Viva Las Vegas
great
4
Holiday 2006,  Unrated)
Holiday
great movie
5
Mr. Bean's Holiday 2007,  G)
Mr. Bean's Holiday
very funny
6
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
good movie
7
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
Stomp the Yard
enjoyed it
8
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
alway a good movie doesn't matter how many times you watch it
9
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
Dirty Dancing - Havana Nights
love it
10
The Blue Lagoon 1980,  R)
The Blue Lagoon
love it
11
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
love it
12
The Transformers - The Movie 1986,  PG)
The Transformers - The Movie
fantastic must see movie
13
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
good movie
14
Jackass - The Movie 2002,  R)
Jackass - The Movie
ok if you like that sort of stuff
15
Garfield - The Movie 2004,  PG)
Garfield - The Movie
great movie
16
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
great movie
17
The Nanny Diaries 2007,  PG-13)
The Nanny Diaries
great movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments