My Favorite Movies


  trinnyallica's Rating My Rating
1
Apocalypse Now 1979,  R)
2
Full Metal Jacket 1987,  R)
3
Amadeus 1984,  PG)
4
12 Angry Men 1997,  PG-13)
5
Four Rooms 1995,  R)
6
Casablanca 1942,  PG)
7
Some Like It Hot 1959,  Unrated)
8
Apollo 13 1995,  PG)
9
Cool Hand Luke 1967,  PG)
10
Unforgiven 1992,  R)
11
Platoon 1986,  R)
12
JFK 1992,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments