Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Trinitysolo44's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
2
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
Epic Movie.....
3
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
4
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
5
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
6
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
7
Grease 1978,  PG)
Grease
One of my all time favorites.....
8
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005,  G)
9
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003,  G)
10
The Lord of the Rings 1978,  PG)
11
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
13
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
14
Conan the Barbarian 1982,  R)
15
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
16
Conan the Destroyer 1984,  PG)
17
The Matrix 1999,  R)
18
The Matrix Reloaded 2003,  R)
The Matrix Reloaded
Love the matrix movies.... good stuff.
19
The Matrix Revolutions 2003,  R)
20
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Love all the HP movies.... they get better and better.....
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
24
Godzilla: Final Wars 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments