My Favorite Movies
Titanic,The crow, Fast and the furious, The prophecy,
| trinikiki2's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
300 2007, R) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 5 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 9 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 10 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 12 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 13 |
The Crow: City of Angels 1996, R) |
|
| 14 |
The Crow 1994, R) |
|
| 15 |
The Covenant 2006, PG-13) |
|
| 16 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 17 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 18 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 19 |
The Crow - Salvation 2000, R) |
|
| 20 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 21 |
Twilight 2008, PG-13) |




















