My Favorite Movies


  trina83172's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
2
A Walk to Remember 2002,  PG)
3
King Kong 2005,  PG-13)
4
Stick It 2006,  PG)
5
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
This was the best movie I have ever seen I loved it sooo much!
6
Coach Carter 2005,  PG-13)
Coach Carter
I love this movie! When it came out on dvd I watched it a million times!
7
What a Girl Wants 2003,  PG)
What a Girl Wants
Omgsh another chick flick that i just love!
8
Step Up 2006,  PG-13)
9
Honey 2003,  PG-13)
Honey
Omgsh this is another movie that is probab;y pne of the best ones on earth..if i could give it more than 5 i would
10
Bring It On 2000,  PG-13)
Bring It On
Love it!
11
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
LOVED IT! I THINK MY EYES GOT WATERY DURING THIS ONE :P
12
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story
The best movie ever...haha i remember when we were at Neves' house and we rented it jus for victoria and she never watched it! haha Vick, you haveta watch it it is fugin funny :P
13
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
loved this movie..best of all time!
14
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
LOVED IT OMGSH I LOVE HAYDEN!!!!
15
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
Napoleon Dynamite
OMGSH THE BEST MOVIE EVER!
16
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
it wasnt that bad im jking but it wasnt that good either thats y i give it a four..well i guess but it still was one of my favourite movies.
17
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
this movie was absolutly brilliant!
18
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
LOVED IT THE BEST MOVIE EVER! WELL ONE OF THE BEST I LOVE MOVIES LIKE THIS!
19
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous
haha i loved this movie..i swear this was one of my favourite series :P
20
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
Miss Congeniality
omgsht this movie was sooooo good!
21
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
Big Momma's House 2
haha this movie was soooo jks!
22
Big Momma's House 2000,  PG-13)
Big Momma's House
haha this movie was ssooo jks :P it was sooo funny!
23
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
haha i remember this movie it was sooo jks...i loved it!
24
Sleepover 2004,  PG)
Sleepover
haha i loved this movie...seriously...its great for teenage girls!
25
Ice Princess 2005,  G)
Ice Princess
this movie was sooo good! i loved it great for teenage girls!
26
The Princess Diaries 2001,  G)
The Princess Diaries
hehe this was sooooo jks..it was pretty funny..well i liked it!
27
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
haha..call me crazy but i love these chick flicks!
28
The Prince and Me 2004,  PG)
The Prince and Me
omgsh..i love this movie sooo much it is sooo good!
29
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
omgsh...this movie was ssooooo good...and pretty true when u think about it :P
30
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
this was a really really really good movie :)
31
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
i love jennifer garner...she is sooo pretty!
32
Freaky Friday 2003,  PG)
Freaky Friday
hehe...this was a pretty funny movie :P lol
33
Just My Luck 2006,  PG-13)
Just My Luck
omgsh...this movie..is different...but i liked it :P
34
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
Confessions of a Teenage Drama Queen
this movie...wasnt the best...but it is still one of my favs...dont ask y..it juss is!
35
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
Herbie: Fully Loaded
omgsh..lindsay lohan is sooo pretty!
36
Failure to Launch 2006,  PG-13)
Failure to Launch
haha this movie was great! i really enjoyed it :P
37
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
i loved this movie it was really good :P
38
Just Married 2003,  PG-13)
Just Married
I LOVED THIS MOVIE IT WAS SOOO JKS!
39
Anger Management 2003,  PG-13)
Anger Management
haha this movie was jks! i loved it!
40
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
Mr. Deeds
this was really really funny!
41
Click 2006,  PG-13)
Click
this was a really good movie....
42
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
this was a really good movie and i enjoyed it very much..i would watch it again :P
43
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
Fun With Dick and Jane
haha this movie was jks :P
44
Crossroads 2002,  PG-13)
Crossroads
THIS IS LIKE ONE OF MY ALL TIME FAVOURITE MOVIES! I REALLY REALLY LIKED IT AND I WOULD WATCH IT SEVERAL TIMES AND WOULDNT GET SICK OF IT..IT WAS THE BEST MOVIE EVER!
45
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
haha will smith is so jks..he is so funny
46
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
i thought they had a really good story line!
47
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
The Wedding Singer
i remember when i borrowed this from the library...and then watched it...it was a nice movie
48
Selena 1997,  PG)
Selena
awww...this movie was so sad :'(

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments