My Favorite Movies
| trickysmith's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Donnie Brasco 1997, R) |
|
| 2 |
Carlito's Way 1993, R) |
|
| 3 |
New Jack City 1991, R) |
|
| 4 |
Scarface 1983, R) |
|
| 5 |
Rocky V 1990, PG-13) |
|
| 6 |
The One 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Belly of the Beast 2003, R) |
|
| 8 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 9 |
Death Warrant 1990, R) |
|
| 10 |
The Football Factory 2004, R) |
|
| 11 |
Menace II Society 1993, R) |
|
| 12 |
Miami Vice 2006, R) |
|
| 13 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006, R) |
|
| 14 |
Saw 2004, R) |
|
| 15 |
Saw II 2005, R) |
|
| 16 |
Saw III 2006, R) |
|
| 17 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 18 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 19 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 20 |
Fight Club 1999, R) |




















