My Favorite Movies


  TreyDeBerry's Rating My Rating
1
The Godfather 1972,  R)
2
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
3
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
4
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
5
The Matrix 1999,  R)
6
GoodFellas 1990,  R)
7
The Godfather, Part II 1974,  R)
8
Casino 1995,  R)
9
Pulp Fiction 1994,  R)
10
Once Upon a Time in the West (C'era una volta il West) 1968,  PG-13)
11
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
12
Rocky 1976,  PG)
13
Apocalypse Now 1979,  R)
14
Alien 1979,  R)
15
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
16
Taxi Driver 1976,  R)
17
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
18
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
19
Léon (The Professional) 1994,  R)
20
Once Upon a Time in America 1984,  R)
21
Raging Bull 1980,  R)
22
Die Hard 1988,  R)
23
The Departed 2006,  R)
24
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
25
Fight Club 1999,  R)
26
Jaws 1975,  PG)
27
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
28
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
29
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
30
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments