My Favorite Movies


  trckbabe37's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
If I could, I'd give this movie 10 stars! It's the best love story ever! My ultimate favorite movie of all time!
2
Tristan & Isolde 2005,  PG-13)
Tristan & Isolde
it's really good..but the ending is sad..but overall..good love story..
3
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
omg..i LUVED it..it's so sad, but so good:) i got sucked into it as soon as i started watching it..
4
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
I love this movie...it's so romantic...:) lol
5
The Holiday 2006,  PG-13)
The Holiday
it's so good..i luv it a lot:)
6
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
The Sisterhood of the Traveling Pants
I love this movie too..it's a great friendship movie:)
7
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
Dumb and Dumber
ah..i love this movie..it's like the best ever..i could watch it over and oveer again..like alla the time..lol..it's just so funny:)
8
Catch and Release 2007,  PG-13)
Catch and Release
it's quite good, i must say ;-P lol
9
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
wow, it's totally amazing :)
10
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
lots of hott guys in this movie..lol..but yeah..a good movie!!!
11
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
Pearl Harbor
i lurve this movie:)
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
it was actually better than i expected...the ending was kind of weird though..but i guess it leaves u wanting more..
14
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
it was good...not as good as the first two though..but good nonetheless..it kinda ended weird though...and kinda long..
15
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
hilarious...i lurve it:)
16
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
The Benchwarmers
hilarious..me and danielle can quote things from this movie alla the time..lol:)
17
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
18
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
peter is hott!!!...lol..it was a good movie!!!
19
A Cinderella Story 2004,  PG)
20
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
Fun With Dick and Jane
it's funny...i watched it w/ Gabbi...we couldn't stop laughing at all!!!
21
Mean Girls 2004,  PG-13)
22
Click 2006,  PG-13)
Click
i'ts funny at first..but then it gets really sad!!...i cried!!..
23
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
AMAZING!! :)
24
Just Friends 2005,  PG-13)
25
Failure to Launch 2006,  PG-13)
26
A Little Princess 1995,  G)
A Little Princess
this was my fav. movie when i was little..it's still pretty good:)
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
28
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
30
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
31
Coach Carter 2005,  PG-13)
32
Matilda 1996,  PG)
Matilda
oh..i luv this movie..it's totally cute..this was one of my fav. as a kid!!
33
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments