My Favorite Movies


  travisf5150's Rating My Rating
1
Batman 1989,  PG-13)
2
Blade II 2002,  R)
3
Ghost Rider 2007,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
5
Rocky IV 1985,  PG)
6
Rocky 1976,  PG)
7
Rocky III 1982,  PG)
8
Sin City 2005,  R)
9
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
11
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
12
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
13
The Lost Boys 1987,  R)
14
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
15
The Transporter 2002,  PG-13)
16
The Terminator 1984,  R)
17
Top Gun 1986,  PG)
18
Van Helsing 2004,  PG-13)
19
X-Men 2000,  PG-13)
20
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
21
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
22
Die Hard 1988,  R)
23
Back to the Future 1985,  PG)
24
Back to the Future Part II 1989,  PG)
25
Fantastic Four 2005,  PG-13)
26
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
27
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
28
Enter the Dragon 1973,  R)
29
Bloodsport 1986,  R)
30
Kickboxer 1989,  R)
31
The Transformers - The Movie 1986,  PG)
32
Maurice Richard (The Rocket) 2007,  PG)
33
Rocky Marciano 1999,  R)
34
Daredevil 2003,  PG-13)
35
Hulk 2003,  PG-13)
36
Marked for Death 1990,  R)
37
Under Siege 1992,  R)
38
Hard to Kill 1990,  R)
39
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) 1973,  R)
40
Eragon 2006,  PG)
41
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
42
Batman Begins 2005,  PG-13)
43
Spawn 1997,  PG-13)
44
RoboCop 1987,  R)
45
Catwoman 2004,  PG-13)
46
Gothika 2003,  R)
47
Best of the Best 1989,  PG-13)
48
The Perfect Weapon 1991,  R)
49
Rapid Fire 1992,  R)
50
Rumble in the Bronx 1996,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments