My Favorite Movies


  tracymedek's Rating My Rating
1
Igby Goes Down 2002,  R)
2
Memento 2000,  R)
3
Kiss Kiss, Bang Bang 2005,  R)
4
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
5
The Usual Suspects 1995,  R)
6
Father Goose 1964,  Unrated)
7
SLC Punk 1998,  R)
8
Garden State 2004,  R)
9
Clockwatchers 1997,  PG-13)
10
The Station Agent 2003,  R)
11
My Cousin Vinny 1992,  R)
12
Heathers 1988,  R)
13
The Ref 1994,  R)
14
Office Space 1999,  R)
15
High Fidelity 2000,  R)
16
Return to Paradise 1998,  R)
17
Nobody's Fool 1994,  R)
18
Lost In Translation 2003,  R)
19
Donnie Darko 2001,  R)
20
Pulp Fiction 1994,  R)
21
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
22
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
23
Made 2001,  R)
24
Best in Show 2000,  PG-13)
25
The Royal Tenenbaums 2002,  R)
26
Personal Velocity: Three Portraits 2001,  R)
27
As Good As It Gets 1997,  PG-13)
28
Terms of Endearment 1983,  PG)
29
Harold and Maude 1971,  PG)
30
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
31
Empire Falls 2005,  PG-13)
32
Pieces of April 2003,  PG-13)
33
Brick 2006,  R)
34
Grosse Pointe Blank 1997,  R)
35
Beetlejuice 1988,  PG)
36
Pee-wee's Big Adventure 1985,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments