My Favorite Movies
| tracgyrl's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 2 |
Good Will Hunting 1997, R) |
|
| 3 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 4 |
The Horse Whisperer 1998, PG-13) |
|
| 5 |
Victor Victoria 1982, PG) |
|
| 6 |
The Company 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Fly Away Home 1996, PG) |
|
| 8 |
Gosford Park 2001, R) |
|
| 9 |
Winged Migration (Le Peuple Migrateur) 2003, G) |
|
| 10 |
Life as a House 2001, R) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 14 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 15 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 16 |
The Rainmaker 1997, PG-13) |
|
| 17 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Troy 2004, R) |
|
| 19 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 20 |
March of the Penguins 2005, G) |




















