My Favorite Movies


  tracey101uk's Rating My Rating
1
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
2
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
3
The Texas Chainsaw Massacre 2 1986,  R)
4
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
5
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III 1990,  R)
6
The Amityville Horror 2005,  R)
7
Horror Hotel 1960,  PG-13)
8
Creep 2004,  R)
9
White Noise 2005,  PG-13)
10
Noise 2006,  Unrated)
11
White Noise 2: The Light 2007,  PG-13)
12
The Shining 1980,  R)
13
Stephen King's The Shining (MINI-SERIES) 2003,  Unrated)
14
The Hills Have Eyes 2006,  R)
15
The Hills Have Eyes, Part 2 1985,  R)
16
Aliens 1986,  R)
17
Alien 1979,  R)
18
Predator 1987,  R)
19
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
20
Predator 2 1990,  R)
21
The Black Hole 1979,  PG)
22
Wrong Turn 2003,  R)
23
Wrong Turn 2: Dead End 2007,  Unrated)
24
House of Wax 1953,  Unrated)
25
House of 1000 Corpses 2002,  R)
26
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
27
Big Momma's House 2000,  PG-13)
28
House of the Dead 2003,  R)
29
Saw III 2006,  R)
30
Saw II 2005,  R)
31
Saw 2004,  R)
32
I Saw What You Did 1965,  Unrated)
33
Dog Soldiers 2002,  R)
34
The Entity 1982,  R)
35
House of the Dead 2: Dead Aim (All Guts No Glory) 2006,  R)
36
Day of the Dead 1985,  Unrated)
37
Day of the Dead 2 - Contagium 2004,  R)
38
Candyman 3: Day of the Dead 1999,  R)
39
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
40
Dead Meat 2004,  R)
41
Hell of the Living Dead (Virus) ,  Unrated)
42
Night of the Living Dead 1968,  R)
43
The Silence of the Lambs 1991,  R)
44
Pulse 2006,  PG-13)
45
Hostel 2006,  R)
46
Hostel: Part II 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments