My Favorite Movies
| tpressley's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Constantine 2005, R) |
|
| 3 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 4 |
Highlander - Endgame 2000, R) |
|
| 5 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 6 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 8 |
Bulletproof Monk 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Hellboy 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Highlander 1986, R) |
|
| 14 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 16 |
Underworld 2003, R) |
|
| 17 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 18 |
Sin City 2005, R) |
|
| 19 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 20 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 21 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 22 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 23 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |























