My Favorite Movies
| tplester119's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 2 |
The Warriors 1979, R) |
|
| 3 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 4 |
Old School 2003, R) |
|
| 5 |
Eurotrip 2004, R) |
|
| 6 |
Gremlins 2: The New Batch 1990, PG-13) |
|
| 7 |
Scent of a Woman 1992, R) |
|
| 8 |
Blazing Saddles 1974, R) |
|
| 9 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 10 |
A Christmas Story 1983, PG) |
|
| 11 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 12 |
The Shining 1980, R) |
|
| 13 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 14 |
Walk the Line 2005, PG-13) |














