Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  tpickering86's Rating My Rating
1
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
One of my favourite movies of all time
2
Pride and Prejudice 2005,  PG)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
4
Love Actually 2003,  R)
5
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
6
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
The best star wars movie for me
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
8
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
The acting is superb and the film takes you on a journey through one man's life
9
Grease 1978,  PG)
10
Snow White and the Seven Dwarfs 1937,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments