Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. totallycool
  2. Arta

My all-time faves

  totallycool's Rating My Rating
1
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
BEST DISNEY FILM
2
Meet the Parents 2000,  PG-13)
3
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
4
White Chicks 2004,  PG-13)
5
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
6
A Cinderella Story 2004,  PG)
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
9
Mean Girls 2004,  PG-13)
10
Honey 2003,  PG-13)
11
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
12
Along Came Polly 2004,  PG-13)
13
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
14
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
15
Rat Race 2001,  PG-13)
16
The Ring 2002,  PG-13)
17
Hide and Seek 2005,  R)
18
Click 2006,  PG-13)
Click
really funny
19
Flightplan 2005,  PG-13)
20
There's Something About Mary 1998,  R)
21
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
22
Big Momma's House 2000,  PG-13)
23
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
24
50 First Dates 2004,  PG-13)
25
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
not as bad as i thought

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments