My Favorite Movies
| tonyloco's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ray 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 3 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 4 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 5 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 6 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 7 |
Gang Related 1997, R) |
|
| 8 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 9 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 10 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 11 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 12 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 13 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 14 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 16 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 18 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 19 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 20 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 21 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 22 |
The Island 2005, PG-13) |
|
| 23 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 24 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 25 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 26 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 27 |
Wild Style 1983, R) |
|
| 28 |
They Call Me Trinity (Lo chiamavano Trinità) 1970, G) |
|
| 29 |
Watch Out We're Mad 1974, Unrated) |
|
| 30 |
L'Allenatore nel pallone 1984, Unrated) |






























