My Favorite Movies
| tonyhicksghe1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Close Encounters of the Third Kind 1977, PG) |
|
| 2 |
The Da Vinci Code 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 4 |
White Noise 2005, PG-13) |
|
| 5 |
White Noise 2: The Light 2007, PG-13) |
|
| 6 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 7 |
The Grudge 2004, PG-13) |
|
| 8 |
The Grudge 2 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Lethal Weapon 1987, R) |
|
| 11 |
Lethal Weapon 2 1989, R) |
|
| 12 |
Lethal Weapon 3 1992, R) |
|
| 13 |
Lethal Weapon 4 1998, R) |
|
| 14 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 15 |
Jaws 2 1978, PG) |
|
| 16 |
Jaws 3 1983, PG) |
|
| 17 |
Jaws 4 - The Revenge 1987, PG-13) |
|
| 18 |
The Mothman Prophecies 2001, PG-13) |
|
| 19 |
Dirty Harry 1971, R) |
|
| 20 |
Ghostbusters 1984, PG) |
|
| 21 |
Ghostbusters 2 1989, PG) |





















