Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  tony24cbr's Rating My Rating
1
300 2007,  R)
300
Proud to be Greek................
2
American Psycho 2000,  R)
American Psycho
pure insanity
3
The Punisher 2004,  R)
The Punisher
i have ears you have mouth...
punish them all...
4
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
The Texas Chainsaw Massacre
more slaughter(more love)
5
Natural Born Killers 1994,  R)
Natural Born Killers
ultimate movie with pure instinct...
6
Dawn of the Dead 2004,  R)
Dawn of the Dead
world of zombies
7
The Doors 1991,  R)
The Doors
The Doors...
8
Conan the Barbarian 1982,  R)
Conan the Barbarian
i want to be conan...
9
Saw III 2006,  R)
Saw III
horror(what else?)
10
Unleashed (Danny the Dog) 2005,  R)
Unleashed (Danny the Dog)
i loved the fights in it...
11
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
don't mess with me...
12
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
slaughter(love)
13
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
girls-bikes and fire...
14
The Exorcism of Emily Rose 2005,  PG-13)
The Exorcism of Emily Rose
pure evil...
15
Silent Hill 2006,  R)
Silent Hill
movie+game=LOVE
16
The Butterfly Effect 2004,  R)
The Butterfly Effect
i wan't to go back...
17
Up in Smoke 1978,  R)
Up in Smoke
no comments
18
Detroit Rock City 1999,  R)
Detroit Rock City
what would you do for them???
19
Conan the Destroyer 1984,  PG)
Conan the Destroyer
ancient times...
20
Hellraiser 1987,  R)
Hellraiser
i need the box...
21
Hellraiser - Deader 2004,  R)
Hellraiser - Deader
nailsssssssssssssss...
22
Hellraiser - Hellworld 2005,  R)
Hellraiser - Hellworld
what a face...
23
Hellraiser 3: Hell on Earth 1992,  R)
Hellraiser 3: Hell on Earth
hell on earth...
24
Hellraiser - Inferno 2000,  R)
Hellraiser - Inferno
inferno(hell on earth)
25
Hellbound: Hellraiser 2 1988,  R)
Hellbound: Hellraiser 2
paranoid
26
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
one,two Freddy's comming for you....
27
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors
three,four better lock your door...
28
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge
five.six keep your crusifix...
29
Spawn 1997,  PG-13)
Spawn
i loved his cape...
30
Biker Boyz 2003,  PG-13)
Biker Boyz
bikes...no more...
31
The Lost Boys 1987,  R)
The Lost Boys
i wanna be vampire...
32
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
little fairytale but pure speed...
33
The Exorcist 1973,  R)
The Exorcist
666
34
Exorcist II - The Heretic 1977,  R)
Exorcist II - The Heretic
death among us...
35
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
American Pie 5: The Naked Mile
i want a woky toki
36
Léon (The Professional) 1994,  R)
Léon (The Professional)
italian mafia...
37
Original Sin 2001,  R)
Original Sin
axxxxxxx i need a girl like her...
38
The Fifth Element 1997,  PG-13)
The Fifth Element
future
39
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss) 1971,  R)
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss)
Bruce
40
Day Of Wrath 2005,  R)
Day Of Wrath
. .
| WRATH
---
41
Speed 1994,  R)
Speed
criminally movie...
42
Thirteen 2002,  R)
Thirteen
everybody that saw that movie knows .......
43
The Brothers Grimm 2005,  PG-13)
The Brothers Grimm
many fairytales together...
44
Deuce Bigalow: European Gigolo 2005,  R)
Deuce Bigalow: European Gigolo
what a kind man...
45
Cry Wolf 2005,  PG-13)
Cry Wolf
snif...
46
Rebound 2005,  PG)
Rebound
basket love
47
The Skeleton Key 2005,  PG-13)
The Skeleton Key
nice...
48
Herbie Rides Again 1974,  G)
Herbie Rides Again
what an ugly racing car...
same on them...
49
One Night at McCool's 2001,  R)
One Night at McCool's
intresting tern of things...
50
The Cave 2005,  PG-13)
The Cave
i was astonished by that movie...
51
The Man 2005,  PG-13)
The Man
funny,but a little stupied
52
The Animal 2001,  PG-13)
The Animal
after Frankestein
53
Torque 2004,  PG-13)
Torque
i love speed
54
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
my wife & i
55
Unfaithful 2002,  R)
Unfaithful
nice even if i don't like that kind of movies...
56
Final Destination 2000,  R)
Final Destination
Death
57
Final Destination 2 2003,  R)
Final Destination 2
more death
58
Final Destination 3 2006,  R)
Final Destination 3
more more death
59
Meltdown ,  R)
60
The Butterfly Effect 2 2006,  R)
The Butterfly Effect 2
back to tha past to mess all up
61
Back by Midnight 2002,  R)
Back by Midnight
xmxmxmxm nice
62
The Reckoning 2004,  R)
63
X-Men 2000,  PG-13)
64
Children of Men 2006,  R)
65
The Triangle 2001,  Unrated)
66
Campfire Stories 2000,  R)
67
fear dot com (FeardotCom) 2002,  R)
68
Dracula 2000 2000,  R)
69
How High 2001,  R)
How High
Very High....
70
Dracula - Dead and Loving It 1995,  PG-13)
71
Troy 2004,  R)
Troy
another great movie...
72
Requiem for a Dream 2000,  R)
Requiem for a Dream
this is the real story about life...
73
Underworld 2003,  R)
74
Underworld: Evolution 2006,  R)
75
The Whole Nine Yards 2000,  R)
76
The Whole Ten Yards 2004,  PG-13)
77
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
horror
78
Meet the Parents 2000,  PG-13)
79
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
helarius
80
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
intresting romantic
81
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
Fun With Dick and Jane
i need money too...
82
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
83
Mission Impossible 1996,  PG-13)
84
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
85
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
South Park: Bigger, Longer and Uncut
uncle f.
86
Envy 2004,  PG-13)
87
Femme Fatale 2002,  R)
88
Devour 2005,  R)
89
House of Wax 2005,  R)
90
The Crow 1994,  R)
91
Bounce 2000,  PG-13)
92
Bloodrayne 2006,  R)
93
Transporter 2 2005,  PG-13)
94
Pulp Fiction 1994,  R)
95
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
nice
96
Alexander 2004,  R)
Alexander
conquer
97
Very Bad Things 1998,  R)
98
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
99
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
100
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
101
Rush Hour 1998,  PG-13)
102
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
103
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
104
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
105
Leaving Las Vegas 1995,  R)
Leaving Las Vegas
i wan't to do that...
106
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
Fear and Loathing in Las Vegas
are you in for a trip???
107
To Kill a King 2003,  PG-13)
108
Helen of Troy 2003,  Unrated)
Helen of Troy
this is the story that i like the most about troy
109
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
110
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd 2003,  PG-13)
111
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
112
Interview with the Vampire 1994,  R)
113
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
Blood
114
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments