My Favorite Movies
| tomnottim's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Made 2001, R) |
|
| 2 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 3 |
Cache (Hidden) 2005, R) |
|
| 4 |
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Run Lola Run (Lola rennt) 1998, R) |
|
| 6 |
The Dinner Game (Le Dîner de cons) 1998, PG-13) |
|
| 7 |
Gone in 60 Seconds 1974, PG) |
|
| 8 |
Manhattan 1979, R) |
|
| 9 |
12 Angry Men (Twelve Angry Men) 1957, Unrated) |
|
| 10 |
Wait Until Dark 1967, Unrated) |
|
| 11 |
This Is Spinal Tap 1984, R) |
|
| 12 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |












