My Favorite Movies
| tommynoble's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 2 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 3 |
Real Genius 1985, PG) |
|
| 4 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 5 |
Electric Dreams 1984, PG) |
|
| 6 |
Creator 1985, R) |
|
| 7 |
Silent Running 1971, G) |
|
| 8 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 9 |
Groundhog Day 1993, PG) |
|
| 10 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 11 |
Nobody's Fool 1994, R) |










