My Favorite Movies
| tommitahonen's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Outrage 2009, R) |
|
| 2 |
La Moustache 2005, Unrated) |
|
| 3 |
The Age of Stupid 2009, Unrated) |
|
| 4 |
Pink Floyd - The Wall 1982, R) |
|
| 5 |
A Crude Awakening: The Oil Crash 2007, Unrated)
What the fuck!?! I had no idea! How come on any given day you can pick up a newspaper and there's loads of articles about global warming, but there's hardly a word mentioned about oil running out? I mean global warming is a nasty thing, but isn't the energy crisis we're going into now going to have far worse consequences much sooner for civilisations everywhere? |
|
| 6 |
District 9 2009, R) |
|
| 7 |
Cashback 2006, R) |
|
| 8 |
I Heart Huckabees 2004, R) |
|
| 9 |
Question humaine, La, (Heartbeat Detector) 2007, Unrated) |
|
| 10 |
Bronson 2008, R) |









