Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  tomigirlmesh's Rating My Rating
1
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
love this one
2
Love and Basketball 2000,  PG-13)
Love and Basketball
must say i enjoy ever part in this movie, big up to my girl sanaa lathan one of my favorite actors
3
She's All That 1999,  PG-13)
She's All That
this movie bring tears 2 my eyes
4
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
funny yet romantic
5
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
This movie move me, i enjoy every bit of it. this is the best movie i eva watch
6
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
this movie was aight but had me a bit confuse
7
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
love this movie, i must recommend that thou should watch it and learn from it (no discriminations)
8
Honey 2003,  PG-13)
Honey
this movie teach me alot, neva try 2 take advantage of ppl
9
Soul Food 1997,  R)
Soul Food
this one deserve 5 stars, love the role of vanessa williams in this one
10
What a Girl Wants 2003,  PG)
11
Romeo Must Die 2000,  R)
12
The Matrix Reloaded 2003,  R)
The Matrix Reloaded
damn i love this dude so much dat i tort i was trinity in this movie
13
Saw II 2005,  R)
14
Carrie 1976,  R)
15
The Rage: Carrie 2 1999,  R)
The Rage: Carrie 2
this movie puts me a position dat all i cud think about is findin a guy like jason
16
Tales from the Hood 1995,  R)
Tales from the Hood
terrifyin movie
17
Saw IV 2007,  R)
Saw IV
wicked movie
18
Carrie 2002,  Unrated)
Carrie
love it, love it, loovvee it, which i had her powers thou
19
Queen of the Damned 2002,  R)
Queen of the Damned
hot
20
Brown Sugar 2002,  PG-13)
Brown Sugar
hott
21
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
u cud learn a ting or two from dis movie
22
The Notebook 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments