My Favorite Movies


  tomalapetite's Rating My Rating
1
A Guide to Recognizing Your Saints 2006,  R)
2
The Wave 2011,  Unrated)
3
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
4
Keeping the Faith 2000,  PG-13)
5
Addams Family Values 1993,  PG-13)
6
The Addams Family 1991,  PG-13)
7
The Silence of the Lambs 1991,  R)
8
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
9
(500) Days of Summer 2009,  PG-13)
10
The Hurt Locker 2008,  R)
11
Mr. Nobody 2009,  Unrated)
Mr. Nobody
Very beautiful and touching story. And unbelievable Jared Leto.
12
Pulp Fiction 1994,  R)
13
Detroit Rock City 1999,  R)
14
The Social Network 2010,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments