My Favorite Movies


  tokyolite's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
2
The Painted Veil 2006,  PG-13)
3
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
4
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
5
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
6
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
7
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
8
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! 2002,  Unrated)
9
Perfume: The Story of a Murderer 2006,  R)
10
Pay It Forward 2000,  PG-13)
11
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
12
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
15
Facing the Giants 2006,  PG)
16
Secret Window 2004,  PG-13)
17
Transformers 2007,  PG-13)
18
Letters from Iwo Jima 2006,  R)
19
Oliver Twist 1999,  PG-13)
20
Juno 2007,  PG-13)
21
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
22
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
23
Meet the Parents 2000,  PG-13)
24
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
25
Dr. Seuss - The Cat in the Hat 2003,  PG)
26
The Eye 2008,  PG-13)
27
Mr. Brooks 2007,  R)
28
Finding Nemo 2003,  G)
29
I Think I Love My Wife 2007,  R)
30
Himitsu no hanazono (My Secret Cache) (My Secret Place) 1997,  Unrated)
31
Premonition 2007,  PG-13)
32
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
33
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
34
Gangs of New York 2002,  R)
35
The Aviator 2004,  PG-13)
36
The Beach 2000,  R)
37
Donnie Darko 2001,  R)
38
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
39
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
40
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
41
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
42
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
43
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments