My Favorite Movies


  1. tokenhobo
  2. Marcus

a clock work orange, creature from the black lagoon, hellraiser, toxic avenger, class of nukem high, killer clowns from outer space. nightmare on elm street movies, friday the 13th movies, halloween movies, texas chainsaw massacre, just plain out good horror movies. i also enjoy funny comedies such as, monty python, cheech and chong, will ferrell movies, some ben stiller movies, kevin smith movies. anything that has good or senseless humor makes me laugh. i also enjoy good action flicks like crank and transporter movies. i enjoy some drama films but they aren't really my cup of tea.

  tokenhobo's Rating My Rating
1
A Clockwork Orange 1971,  R)
2
Hellboy 2004,  PG-13)
Hellboy
best comic movie ever
3
Hellraiser 1987,  R)
Hellraiser
best movie ever
4
Beetlejuice 1988,  PG)
Beetlejuice
funny and creepy. great combo great movie a must see if you have not.





love this movie hilarious
5
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
i could go on for day about the greatness of these movies, so i will save you the time and just say these movies are the best EVER!!!! haha
6
Crank 2006,  R)
Crank
great movie. it's on from the get go. a must see!
7
Freaked 1993,  PG-13)
Freaked
fucking hilarious movie! a cult classic to be remembered.
8
Videodrome 1983,  R)
9
Hedwig and the Angry Inch 2001,  R)
Hedwig and the Angry Inch
if you like crazy trannies and musicals this is the perfect movie for you.
10
Clerks 1994,  R)
Clerks
just a great movie about some store clerks and some wacky stuff

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments