My Favorite Movies


  Toel's Rating My Rating
1
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954,  Unrated)
2
Shin kidô senki Gundam W: Endless Waltz (Gundam Wing: Endless Waltz ) 1998,  Unrated)
3
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
4
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003,  PG-13)
5
Voices of a Distant Star 2002,  Unrated)
6
Zatôichi 1989,  Unrated)
7
Rashômon (Rashomon) (In the Woods) 1951,  Unrated)
8
Enter the Dragon 1973,  R)
9
Mishima - A Life in Four Chapters 1985,  R)
10
Kumo no mukô, yakusoku no basho (The Place Promised in Our Early Days) 2004,  Unrated)
11
Castle in the Sky 1989,  PG)
12
The Laramie Project 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments