My Favorite Movies
| TOEJUL's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Flushed Away 2006, PG) |
|
| 2 |
Passed Away 1992, PG-13) |
|
| 3 |
The One That Got Away 1957, R) |
|
| 4 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Breaking Away 1979, PG) |
|
| 6 |
Far and Away 1992, PG-13) |
|
| 7 |
Carried Away 1996, R) |
|
| 8 |
Blown Away 1994, R) |
|
| 9 |
Swept Away 2002, R) |
|
| 10 |
Getting Away With Murder 1995, R) |
|
| 11 |
Fly Away Home 1996, PG) |
|
| 12 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 13 |
Since You Went Away 1944, Unrated) |
|
| 14 |
Tom and Jerry - Whiskers Away 1952, G) |
|
| 15 |
Blown Away 1992, R) |
|
| 16 |
Otac na Sluzbenom Putu (When Father Was Away on Business) 1985, R) |
|
| 17 |
Away All Boats 1956, Unrated) |
|
| 18 |
Travolti da un Insolito Destino nell'Azzurro Mare d'Agosto (Swept Away) 1974, R) |
|
| 19 |
Take Away 2003, Unrated) |
|
| 20 |
La Fugue de Monsieur Perle (Run Away Mr. Perle) 1953, Unrated) |
|
| 21 |
Miss Cast Away 2005, Unrated) |
|
| 22 |
A Galaxy Far, Far Away 2001, Unrated) |





















