My Favorite Movies
| toarshan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mr. Brooks 2007, R) |
|
| 2 |
Carlito's Way 1993, R) |
|
| 3 |
Waist Deep 2006, R) |
|
| 4 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 5 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 6 |
Thick As Thieves 1999, R) |
|
| 7 |
Thick as Thieves (The Code) 2008, R) |
|
| 8 |
Vantage Point 2008, PG-13) |
|
| 9 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 10 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 11 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 12 |
Bring It On 2000, PG-13) |
|
| 13 |
Bring It On Again 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Bring It On: All or Nothing 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Romeo Must Die 2000, R) |
|
| 16 |
Rush Hour 3 2007, PG-13) |
|
| 17 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 18 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 19 |
Madagascar 2005, PG) |
|
| 20 |
You Got Served 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 22 |
I Think I Love My Wife 2007, R) |
|
| 23 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 24 |
Cradle 2 the Grave 2003, R) |
|
| 25 |
ATL 2006, PG-13) |
|
| 26 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 27 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 28 |
Shark Tale 2004, PG) |
|
| 29 |
Underworld 2003, R) |
|
| 30 |
Bee Movie 2007, PG) |
|
| 31 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990, R) |
|
| 32 |
Die Hard 3: With a Vengeance 1995, R) |
|
| 33 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 34 |
Phone Booth 2003, R) |
|
| 35 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 36 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 37 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 38 |
Rat Race 2001, PG-13) |
|
| 39 |
Taxi 2004, PG-13) |
|
| 40 |
21 2008, PG-13) |
|
| 41 |
Two Can Play That Game 2001, R) |
|
| 42 |
Three Can Play That Game 2007, R) |
|
| 43 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 44 |
College 2008, R) |
|
| 45 |
The Eye 2008, PG-13) |
|
| 46 |
Eagle Eye 2008, PG-13) |
|
| 47 |
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006, PG-13) |
|
| 48 |
Afro Samurai: Resurrection 2009, Unrated) |
|
| 49 |
Coach Carter 2005, PG-13) |
|
| 50 |
Turistas 2008, Unrated) |
|
| 51 |
Cool Runnings 1993, PG) |
|
| 52 |
Cars 2006, G) |
|
| 53 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 54 |
Speed 1994, R) |
|
| 55 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 56 |
Music and Lyrics 2007, PG-13) |
|
| 57 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 58 |
Con Air 1997, R) |
|
| 59 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 60 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |




























































