Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. tntsinclair
  2. Matt

Give list a short description

  tntsinclair's Rating My Rating
1
Con Air 1997,  R)
Con Air
one of the best films ever
2
GoodFellas 1990,  R)
GoodFellas
coolest film ever
3
Pulp Fiction 1994,  R)
Pulp Fiction
quentin tarentinos finest work
4
Lord of War 2005,  R)
Lord of War
id love to be an arms dealer lol
5
Casino 1995,  R)
Casino
long but cool
6
Inside Man 2006,  R)
Inside Man
what a twist
7
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
awesome
8
The Devil's Rejects 2005,  R)
The Devil's Rejects
twisted
9
Crank 2006,  R)
Crank
fast paced and nuts
10
The Negotiator 1998,  R)
The Negotiator
love it
11
Boyz n the Hood 1991,  R)
Boyz n the Hood
old school
12
Under Siege 1992,  R)
13
Stander 2003,  R)
Stander
what a player
14
Dogma 1999,  R)
Dogma
brilliant mix of casting and superb plot
15
Blue Streak 1999,  PG-13)
16
Independence Day 1996,  PG-13)
Independence Day
brill
17
Armageddon 1998,  PG-13)
18
Man on Fire 2004,  R)
19
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
more v words than a dictionary
20
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
my god couldnt be funnier

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments