My Favorite Movies


  tnmatchett's Rating My Rating
1
Underworld 2003,  R)
2
Underworld: Evolution 2006,  R)
3
Land of the Dead 2005,  R)
4
House of the Dead 2: Dead Aim (All Guts No Glory) 2006,  R)
5
Tremors 3 - Back to Perfection 2001,  PG)
6
The Shawshank Redemption 1994,  R)
7
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
8
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
9
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
10
Spawn 1997,  PG-13)
11
Alien 1979,  R)
12
Aliens 1986,  R)
13
Alien Resurrection 1997,  R)
14
Alien3 1992,  R)
15
Predator 1987,  R)
16
Predator 2 1990,  R)
17
XXX 2002,  PG-13)
18
xXx: State of the Union 2005,  R)
19
Hostel 2006,  R)
20
Hostel: Part II 2007,  R)
21
Saw II 2005,  R)
22
Saw III 2006,  R)
23
Saw 2004,  R)
24
The Hills Have Eyes 2006,  R)
25
The Hills Have Eyes 2 2007,  R)
26
Beverly Hills Ninja 1997,  PG-13)
27
Titan A.E. 2000,  PG)
28
American Pie 1999,  R)
29
American Pie 2 2001,  R)
30
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
31
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
32
Hellraiser 3: Hell on Earth 1992,  R)
33
Wishmaster 3 - Beyond the Gates of Hell 2001,  R)
34
Hellboy 2004,  PG-13)
35
Hellboy Animated: Sword of Storms 2006,  Unrated)
36
Bleach: Memories of Nobody 2006,  Unrated)
37
The Scorpion King 2002,  PG-13)
38
Reign of Fire 2002,  PG-13)
39
Lake Placid 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments