My Favorite Movies
| tmellerbr's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 3 |
The Devil's Advocate 1997, R) |
|
| 4 |
A Time to Kill 1996, R) |
|
| 5 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 6 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 7 |
Keeping the Faith 2000, PG-13) |
|
| 8 |
Primal Fear 1996, R) |
|
| 9 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 10 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 11 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 12 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 13 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 14 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 15 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 16 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 17 |
Scent of a Woman 1992, R) |
|
| 18 |
The Blues Brothers 1980, R) |
|
| 19 |
The Commitments 1991, R) |
|
| 20 |
Over the Hedge 2006, PG) |
|
| 21 |
Superman Returns 2006, PG-13) |





















