Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  tmaster93's Rating My Rating
1
Honey 2003,  PG-13)
Honey
this is one of my favorite movies
2
Underworld 2003,  R)
Underworld
i dont know wat to say
3
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
again speechless
4
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
wayans and white chicks, do the math
5
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
the best dreamworks movie of all time
6
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
Big Momma's House 2
dont nobody mess with big momma's babies
7
Are We There Yet? 2003,  PG)
Are We There Yet?
ice cube dont alwayz hafta be a gangsta
8
xXx: State of the Union 2005,  R)
xXx: State of the Union
i love dat movie
9
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
Maid in Manhattan
almost every movie with jenny is a good one
10
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
Austin Powers: International Man of Mystery
i love all of the austin powers movies
11
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
i love all of the austin powers movies
12
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
yyeeeaaaahhhhh baabbbyyyy!!!!!
13
Freedom Writers 2007,  PG-13)
Freedom Writers
perfect
14
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
i couldn't stop watchin dat movie
15
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy 2005,  PG)
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
i love dat movie. mos def was a great alien and marvin was like a emo or goth robot. overall it was a good movie, i give it 5 stars
16
Fantastic Four 2005,  PG-13)
Fantastic Four
awwwwww.....yeaaaaahhhhh.....you better get em.......what?!....that's what describes what's in this movie
17
Into the Blue 2005,  PG-13)
Into the Blue
cute couple but they like the water too much
18
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
cool dude i always thought zav efron was ugly in this movie
19
Catch That Kid 2004,  PG)
20
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
Stomp the Yard
this movie needs no explanation
21
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
22
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
Resident Evil: Extinction
i know i said sum movies were perfect be4 but this iz da best

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments