My Favorite Movies
| tmankeny's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Collateral 2004, R) |
|
| 2 |
Heat 1995, R) |
|
| 3 |
The Insider 1999, R) |
|
| 4 |
Star Trek - Nemesis 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Star Trek - First Contact 1996, PG-13) |
|
| 6 |
Star Trek VI - The Undiscovered Country 1991, PG) |
|
| 7 |
Gran Torino 2008, R) |
|
| 8 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966, R) |
|
| 9 |
Unforgiven 1992, R) |
|
| 10 |
Two Mules For Sister Sara 1970, PG) |
|
| 11 |
Serenity 2005, PG-13) |











